O Schimmel

Historia Naszej Firmy

2003

Główna siedziba firmy Wilhelm Schimmel Pianofortefabrik mieści się w niemieckim Brunszwiku, w Dolnej Saksonii. W 2003 r. podjęto decyzję o utworzeniu w Kaliszu oddziału firmy Schimmel. Kalisz jest polskim centrum, w którym od lat kolejne pokolenia rzemieślników tworzą tradycję budowy fortepianów i pianin. Od 2013 roku produkowane są w naszym oddziale pianina i fortepiany pod marką Wilhelm Schimmel. Nasze instrumenty to prawdziwe rękodzieło tworzone z pasją i zamiłowaniem do szczegółów przez wykwalifikowanych i doświadczonych fachowców. W 2016 roku zostaliśmy włączeni do grupy Pearl River w Chinach i tym samym staliśmy się częścią największego producenta pianin i fortepianów na świecie, co miało ogromny wpływ na rozwój naszej firmy i jej pozycje nie tylko na rodzimym, ale przede wszystkim międzynarodowym rynku. W 2019 roku firma Wilhelm Schimmel Pianofortefabrik obchodziła jubileusz 135 lat istnienia. Z tej okazji w Brunszwiku, w siedzibie firmy, odbyło się międzynarodowe spotkanie dealerów połączone z wszechstronnymi wykładami, spotkaniami branżowymi, a także zwiedzaniem firmy i samego miasta Brunszwik.

1979

Szwajcarska fabryka Sabel w 1979 stała się częścią firmy Schimmel. Instrumenty tej marki słynęły z solidnego wykonania, bogactwa dźwięku i idealnej gry. W tym okresie fortepiany i pianina marki Sabel zyskały uznanie w całej Europie, szczególnie w Anglii, Francji oraz Niemczech.

1961

W 1961 pracę na stanowisku Prezesa firmy Schimmel rozpoczął Nikolaus W. Schimmel. W tym czasie Schimmel zyskał miano najlepiej sprzedających się instrumentów wykonanych w Niemczech. Firma udoskonaliła linię Schimmel Konzert, co przyczyniło się do umocnienia jej wysokiej pozycji na rynku.

1927

W 1927 nowym prezesem firmy został Wilhelm Arno Schimmel. Siedziba firmy została przeniesiona do Braunschweigu. Wilhelm Arno Schimmel przyczynił się do stworzenia jednej z największych innowacji lat 1930- skonstruował pianino bez rozpór, z innowacyjnym mechanizmem i unikatowym dźwiękiem. Już w latach 1950tych pianina i fortepiany marki Schimmel stały się najchętniej kupowanymi instrumentami produkcji niemieckiej.

1919

W 1885 powstało pierwsze pianino Schimmel. Zostało ono wyprodukowane przez Wilhelma Schimmela w nowo powstałym warsztacie w Lipsku. Pianino charakteryzowała zaawansowana myśl techniczna, niezwykły dźwięk i nowoczesna forma obudowy.